Spotkanie przy kawie

W dniu wczorajszym tj. 14-11-2016r z inicjatywy

Radnej Powiatowej Teresy Kropidłowskiej odbyło się spotkanie z Tadeuszem Grabarczykiem, który to wygłosił prelekcję na temat prowadzonych prac archeologicznych na pomorzu kaszubskim a w szczególności w Odrach i Łęgu. Zebrani byli bardzo zainteresowani prelekcją oraz  mieli dużo pytań do profesora Grabarczyka. Spotkanie również zaszczycił swoją osobą Pan Kazimierz Zabrocki były Dyrektor Szkoły w Łęgu. Koło Gospodyń Wiejskich “Łężanki” przygotowały smaczny poczęstunek w postaci ciasta i tradycyjnego chleba ze smalcem.

Tadeusz Grabarczyk (ur. 1946)

Profesor nadzwyczajny dr hab. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Zakładu Archeologii Pomorza Uniwersytetu Łódzkiego. Polski archeolog o specjalizacji w zakresie archeologii pradziejowej w tym epoka brązu i oraz wczesna epoka żelaza, pracownik naukowy i fakultatywny Instytutu Archeologii UŁ. Przewodniczący ZNP na Uniwersytecie Łódzkim. Promotor przewodów doktorskich. Członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Rozprawa habilitacyjna nt. Kultura wielbarska na Pojezierzach Krajeńskim i Kaszubskim, napisana na Wydziale Historycznym, Uniwersytetu Poznańskiego w roku 1998.

Kierownik misji archeologicznej w Odrach, Węsiorach, Łęgu oraz prac w ramach Pomorskiej Ekspedycji Archeologicznej UŁ. Autor licznych artykułów i publikacji opisujących zagadnienia osadnicze na pograniczu gocko-gepidzkim na Pomorzu w okresie wpływów rzymskich od I-IV w n. e. Współpracuje z prof. Leszkiem Kajzerem oraz prof. Jerzym Kmiecińskim.

 

 

Akademia Zdrowia Łężanek oraz Ośrodek Kultury w Łęgu zapraszają na spotkanie przy kawie z prof. Tadeuszem Grabarczykiem badaczem Kręgów Kamiennych w Odrach już w poniedziałek 14 listopada 2016r o godzinie 17/00 w Ośrodku Kultury

Print
Mat. (A/K)

Wszelkie materiały zamieszczone na stronie www.infolag.pl  w szczególności: informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2016, poz. 666