Budowa ulicy Cichej w Łęgu

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe i podpisano umowę na wykonanie inwestycji związanej z budową ulicy Cichej w Łęgu. Wykonawcą będzie firma Wiesława Hildebrandta „BRANDBUD” z Krojant. Już niebawem mieszkańcy będą mogli wygodnie jeździć i parkować auta przy łęskim kościele.

– W ramach zadania wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej oraz ułożona nawierzchnia pieszo-jezdni z kostki brukowej betonowej. Całość ma kosztować budżet gminy 179 tys. zł – mówi Edmund Krut Naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury.

Z inwestycji zadowolony jest sołtys Łęga Andrzej Kosecki. – Z budżetu sołeckiego w ubiegłej kadencji zakupiliśmy ponad tysiąc metrów kwadratowych kostki polbrukowej na ten cel. Powstanie również parking wzdłuż cmentarza, o który zabiegaliśmy od wielu lat – cieszy się sołtys.

– Budowa ulicy Cichej to drugi etap przedsięwzięcia związanego z poprawą infrastruktury drogowej w centrum Łęga. Do przebudowy pozostanie nam około 250- metrowy odcinek ulicy Kościelnej. Jeszcze w tym roku złożymy wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

materiał UM Czersk